Pradžia > Kita > Žaidimas “Kuriame gyvenvietę“ Vilniuje

Žaidimas “Kuriame gyvenvietę“ Vilniuje

gyvenveitephoto2

Vilniuje kovo 18 d. (šeštadienį) žaisime vaidmenų žaidimą “Kuriame giminės sodybų gyvenvietę“. Tokį panašų žaidimą jau žaidėme Kaune.

Žaidimo esmė – pabandyti sukurti gyvenvietę, tik šį kartą ne tikrovėje, o ant popieriaus.

Žaidėjų apie dešimt, kad būtų lengva susikalbėti. Pradžioje išdėstomos žaidimo taisyklės, paskui paimamas didelis popieriaus lapas ar lenta ir joje išsirenkame po sklypą. Pabendraujame su kaimynais, gal įsivedame kartu įsivaizduojamą elektrą ar nusitiesiame įsivaizduojamą kelią… Praėjus įsivaizduojamiems metams pasirenkame naujus vaidmenis. Jei buvome jauna pora be vaikų, tai šį kartą galite būti pagyvenus pora su vaikais ar senukas su bobute, ar jaunuolis be poros. Ir vėl renkamės sklypus, vėl bendraujame su kaimynais. Ir su pirmos bangos naujakuriais, ir su antros bangos naujakuriais. Paskui trečia banga, ketvirta ir taip, kol užpildysime visą gyvenvietės plotą, t.y. 200 sklypų.

Žaidimo taisyklės

Žaidime bus kuriama giminės sodybų gyvenvietė, t.y. V. Megre knygose apie Anastasiją aprašyto tipo gyvenvietė. Todėl kiekvienas žaidėjas galės imti tik po maždaug vieną hektarą žemės. Taip pat aplink kiekvieną sklypą turės būti palikti bent trijų metrų pločio praėjimai. Taip pat turės būti kuriama giminės sodyba, t.y. sodyba, kurioje bus gyvenama pastoviai, kuri neperparduodama, o perleidžiama tos pačios giminės vaikams gyventi. Sklypas įsigyjamas kaip privati nuosavybė. Viename sklype galima gyventi tik vienai šeimai. Negalima pirkti dviejų sklypų, t.y. vieno sau, o kito savo būsimam vaikui (vaikai nusipirks patys kai užaugs).

Kuriama gyvenvietė turėtų būti sudaryta iš maždaug dviejų šimtų šeimų. Jei bus mažiau, tai nesigauna infrastruktūra – mokykla, darželis. Jei bus daugiau nei du šimtai šeimų, tai jau gaunasi susvetimėjimas ir panašėjama į miestą, prasideda kitoks gyvenimo būdas.

Gyvenvietė turėtų būti kompaktiška, vienoje vietoje, be perplyšių, tuščių sklypų, nes vėlgi, jei iki kaimynų dideli atstumai, gyvenvietė nekompaktiška, tai sunku sukurti infrastruktūrą bei atsiranda susvetimėjimas.

Norintys sudalyvauti registruokitės ekogyvenvietes@gmail.com. Dalyvių skaičius ribotas iki dešimties, kad galima būtų lengviau susišnekėti.

Žaidimas nemokamas. Pradžia 10 valandą, pabaiga apie ketvirtą-penktą vakaro.

Laimis Žmuida

Kategorijos:Kita
  1. Kol kas komentarų nėra.
  1. No trackbacks yet.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: