Pradžia > Kita > Natūralaus švaraus gyvenimo grąžinimas į Lietuvą: žemdirbystė, maistas, buitis

Natūralaus švaraus gyvenimo grąžinimas į Lietuvą: žemdirbystė, maistas, buitis

14915665_1327517937281496_7551501867621343701_n

Lapkričio 25, 26 27 dienomis kviečiame ekologinės, BioDinaminės, gamtinės produkcijos augintojus, gamintojus ir prekybininkus į bendruomenišką trijų dienų susitikimą!

Gyvai paliesime šias temas: naujo kokybės sertifikato – prekės ženklo kūrimas, atskirų ūkių bei bendruomenių verslumo didinimas, savanorystės vystymas, bendrų objektų kūrimas, švarios produkcijos/veiklos žinomumo didinimas Lietuvoje ir už jos ribų, sėklų bankas ir kiti svarbūs klausimai.

Renginio pradžia: Penktadienis 25 d. nuo 12 val. dienos.

Renginio pabaiga: Sekmadienis 27 d.

Renginio vieta: Liepiškių kaimas, Druskininkų savivaldybė ir Sakniava, Lazdijų rajonas.

Penktadienis:

Nuo 12 val. pradedame rinktis į Liepiškių kaimą, Vaidos Vilkės sodyboje.

Griežtos programos nebus, viskas spontaniškai kaip artimiausių draugų rate 🙂

Visą šį laiką būsime neformalioje aplinkoje, kur vyks bendravimas/susipažinimas, įsikūrimas, bendri pietūs/ vakarienė, gyva muzika, jeigu palankus oras – laužas ir žvaigždėtas dangus.

Susėdę prie bendro stalo kalbėsimės minėtomis svarbiomis temomis apie tai, kaip pagyvinti gamtinį gyvenimą visoje Lietuvoje ir čia pat imsimės idėjų įgyvendinimo.
Miegojimas savo miegmaišiuose ant kilimėlių šiltame name, kam palanku, galima nakvoti savo palapinėse erdviame sodybos kieme.

Šeštadienis:

Mankšta, sveiki ir skanūs pusryčiai, toliau kaip dievas duos:)

Pagrindinės diskusijos šiais klausimais:

– Naujo kokybės sertifikato – prekės ženklo kūrimas. Sertifikato ar prekės ženklas, kuris nepriklausys nuo jokių Europos sąjungos institucijų, o remsis glaudaus bendruomeniškumo ir pasitikėjimo principu. Visi žinome, kad esamas sertifikatas neužtikrina gaminio kokybės, o gauti jį užtrunka ir energijos ir išteklių, tad jėgos ir pinigai skirti biurokratijai oficialiems sertifikatams gauti, galės būti panaudoti daug naudingiau t. y. Pačiai gaminio/paslaugos kokybei ir prieinamumui didinti. Tarsimės kaip sukurti tokį sertifikatą, prekės ženklą ar klubą, kaip išlaikyti jame dalyvaujančių produktų kokybės užtikrintumą ir kaip visa tai paversti mums palankiu dalyku.

– Susipažinimas ir susijungimas su visais augintojais ir ‘natūralistais’ išsibarsčiusiais po visą Lietuvą bendram veiklų kūrimui ir verslumo didinimui. Paanalizuoti eksporto galimybes – Lietuva gali išmaitinti 10-20 tokio paties dydžio valstybių.

– Savanorystės vystymas. Studentų ir kitų jaunų žmonių įtraukimas tiek į teorinę tiek į praktinę veiklas. Savanorystė eko ūkiuose bei bendruomenėse – kaip sveikatinimo ir savo poreikių realizavimo priemonė.

– Bendrų objektų po visą Lietuvą, greta esančių bendruomenių bendroms veikloms vystyti. Sandėliavimo pastatai, sulčių spaudyklos, džiovyklos, maisto gamybos patalpos, įvairūs mokymai (kaip užauginti? kaip realizuoti? Nuo ko pradėti? Klaidos ir sėkmingi pavyzdžiai). ‘Susimetimo’ principu galima daug greičiau ir pigiau įgyvendinti savo idėjas nei pavieniui..

– Įstatymų leidėjų supažindinimas ir švietimas skatinantis keisti jų atgyvenusi požiūrį panaudojant juos kaip įrankį geriems ir visiems paprastiems žmonėms naudingiems tikslams įgyvendinti. Kviesime naujai iškeptus seimūnus ir jų atstovus.

– Sėklų bankas. Kaip panaudoti griežtus įstatymus sertifikuotoms sėkloms savo naudai? Kaip dauginti ir atkurti originalias sėklų veisles.

Susitikimo metu Alanas pristatys būsimos mokyklos programą, apjungiančią tiksliuosius mokslus su žmogaus vidiniu pasauliu. Programos pristatymas užims dvi-tris valandas, gerai būtų jei atsirastų kas gali nufilmuot ir paskiau įkelti į youtube.com.
Programa skirta mokytojams ir tėveliams, siekiantiems suprast, kaip formuot naujos kartos pasaulėžiūrą, ir kaip kiekvienas gali prie to prisidėt. Pirmoj vietoj siekim pritraukt mokytojus, jau realiai dirbančius su vyresniųjų klasių vaikais. Bet iš tiesų kiekvienas gali prisidėt prie būsimos mokyklos veiklos – net jei nesidomi jokiais “specialiais“ mokslais – nes vis vien turi kažką unikalaus, ko dabartinė mokykla neduoda, pvz. žino daug pasakų, patarlių, žaidimų, šokių, dainų, ir galbūt turi kitokių idėjų, kaip atgaivint “negyvas sistemines žinias“.

Taipogi su laiku gerai būtų sudaryt “prijaučiančiųjų talentų“ duomenų bazę, kuri išvardintų visus stipresnius įvairių disciplinų mokytojus bei savanorius, norinčius kažkaip praturtint ateities mokyklų programas.

Be abejo, trys dienos gal ir mažoka tiek temų apkalbėti, pasitarsime kiek dar panašių renginių galime surengt. Tai bus pirma tokių susitikimų ciklo dalis:)

Visos temos turi susieiti į vieną bendrą motyvą: mums patinka ir mes mėgaujamės tuo ką veikiame savo nuostabioje šalyje ir dėka mūsų bendrumo mes galime nuveikti daugiau ir greičiau. O spinduliuodami gerą energiją, tik tokį pat gėrį išspinduliuosime ir į aplinką įvairiu formatu: produktais, paslaugomis, draugyste, patarimais, bendrais darbais ir meile veiklai bei visatai 🙂

Sekmadienis:

Susitikimą vainikuosime pramogomis nuvykę į netoliese (~ 20km) esančią sodybą Sakniavos kaime į Alano sodybą, kur lauks įvairūs žaidimai, karšta dūminė lauko pirtis, maudynės tvenkinyje, karšta arbata ir ant laužo bendrai ruoštas maistas.

Renginys nemokamas, maistas tik vegetariškas suneštinis bei namų šeimininkų gamintas troškinys, sriuba ir kiti nuostabūs daržovių patiekalai. Renginys griežtai be jokių svaigalų.
Bus aukų dėžutė už maistą ir nakvynę bei organizacinį darbą.

Svarbu turėti savo miegmaišį ir kilimėlį, skanėstą sau ir savo draugui. Pasiimkite muzikos instrumentus, sugalvokite bent po vieną linksmą interaktyvų žaidimą ar užduotį, tai be galo svarbu!!! kad nesėdetumėm kaip kelmai 🙂 pasiimkite savo gaminių/prekių pavyzdžius, gražias idėjas, gerą nuotaiką ir viską kas manai gali būti naudinga ir įdomu.

Norintys plačiau pristatyti savo veiklą ar idėjas, praneškite mums iš anksto, kad būtų galima atskirai tam paskirti laiko ir nei viena svarbi mintis neprapultų dėl laiko ir dėmesio stokos.

Būtina išankstinė registracija el. paštu: kaimynelispetras@gmail.com
telefonai pasiteiravimui (Vaida: 865222535, Alanas 861594374,Kasparas 863164247 Aistė 861459911 )

Norintys ir galintys padėti pasiruošti, kviečiami atvykti susisiekiant nurodytais kontaktais.

Kaip atvykti

Jei važiuosite nuo Vilniaus ar Kauno, važiuokite per Merkinę. Privažiavus žiedą ties Merkine, sukite į patį miestelį ir pravažiavus jį, pervažiavus tiltu per Nemuną, važiuokite tiesiai dar apie 10 kilometrų. Stebėkite ženklus ir kai privažiuosite rodyklę į kairę su užrašu “Vilkiautinis, Liškiava” sukite ten. Pavažiuokite dar 2 km ir prie pat ženklo “Vilkiautinis” bus žvyrkelis į dešinę. Sukite į tą žvyrkelį ir visada važiuokite pagrindiniu keliuku, bus keletas išsišakojimų, bet jūs laikykitės dešinės. Už poros kilometrų, pravažiavus keletą sodybų ir užvažiavus ant kalniuko, bus kryžkelė, joje stovės metalinis kryžius, toje kryžkelėje sukite į dešinę. Už kelių šimtų metrų nusileidę nuo kalno pravažiuosite pro ūkininko sodybą, joje bus daug visokios technikos ir keletas lūšnelių, kita sodyba bus kairėje už vieno keliuko vingio – tai Vilkės sodyba. Žalias namas, ruda tvora.
Jei važiuosite nuo Druskininkų, važiuokite per Liškiavą, Liškiavoje sukite link Vilkiautinio, Vilkiautinio pabaigoje ties kaimo pasibaigimo ženklu žvyrkeliu į kairę, o toliau kaip aprašyta aukščiau.
Jei važiuosite per Leipalingį, tuomet Leipalingio žiede sukite link Merkinės ir už 10 km sukite link Vilkiautinio, Liškiavos ir toliau kaip aprašyta aukščiau. Lauksime �

Sodybos koordinatės: 56426, 24.005341
54.106432, 24.005346
https://www.google.lt/maps/place/54°06’23.1%22N+24°00’19.2%22E/@54.106426,24.003147,360m/data=!3m2!1e3!4b1!4m5!3m4!1s0x0:0x0!8m2!3d54.106426!4d24.005341?hl=lt

Iki pasimatymo broliai ir sesės! 🙂

Kategorijos:Kita
 1. 2016-11-19 19:23

  Palanku būtų aptarti dėl transporto(vardan ekonomiikos bei ekologijos) į renginį:
  Jei vyksiu(kuom dar nesu pilnai tikras), penktadienį ryte nuo Kauno galėčiau keleta piliečių prigriebti į fūros būdą(be sėdynių). tel.861168388

  Taipogi svarstoma galimybė(jei bus pakankamai pageidaujančių, kurie dėl tam tikrų priežaščių negalesiantys dalyvauti „gyvai“) surengti “telekonferencinį“ ryšį. Pageidaujantys duokite apie save žinoti…

  • 2016-11-20 10:46

   Kokios alternatyvos be Skaipo?
   Palankiausia naudoti programas, kurios mažiausiai naudoja resursų bei tinkamos trūkinėjančiam internetui (tiems, kurie bazuojasi daubose bei atokiose sodybose)
   Kokie pasiūlymai?
   P.S. Šiaip aš tai kaifuoju nuo Zello.

 2. 2016-11-23 16:53

  Žinau, kad yra žmonių, kurie nori atvykti, bet neturi kaip, tad jei turite vietos savo automobilyje arba kas ieškote kaip atvykti, tai būtinai praneškite.
  Pvz.: Remigijus iš Jonavos su Mindaugu ieško kas galėtų juos pavežti. Jei kas pro ta pusę važiuosite praneškite Remigijui 8657 84609

  • 2016-11-24 22:10

   Patikslinu:
   Remigijus8657 84609 gali paveržti nuo Jonavos.ar tai Kauno.(neaišku penktadienį ar šeštadienį).
   Aš(Mindaugas)861168388 ryt t.y. penktadienį apie pietus galiu prigriebti keleta piliečių į fūros būdą(be sėdynių).
   P.S. jei kam reikia vaistažolių: Raudonėlis, Mėta, Kaulažolė, Šalavijas, Melisa, Sukatžolė, Monarda, Vyngiorykštė, Juozažolė, duokit žinoti rytoj iki 9 h. ryto….galiu prigriebti.
   Daugiau info http://lastvote.org/vejas-lt/

 3. 2016-11-26 13:52

  Tiesiogine transliacija

 4. 2016-11-26 15:06

  Renginio “Natūralaus švaraus gyvenimo grąžinimas į Lietuvą: žemdirbystė, maistas, buitis“:
  https://ekogyvenvietes.wordpress.com/2016/11/08/naturalaus-svaraus-gyvenimo-grazinimas-i-lietuva-zemdirbyste-maistas-buitis/#comment-599
  Tiesigine transliacija:

 5. 2016-11-28 09:26

  Renginio “Natūralaus švaraus gyvenimo grąžinimas į Lietuvą: žemdirbystė, maistas, buitis“ vaizdo įrašo montažashttps://www.youtube.com/watch?v=j4qYYF5TP3M&feature=youtu.be
  Ačiū Linui http://patipradzia.weebly.com/

 1. No trackbacks yet.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: