Pradžia > Ekogyvenvietės, Giminės sodybos, Kita > Pavojus ekogyvenvietėms – žemės pirkimo saugikliai

Pavojus ekogyvenvietėms – žemės pirkimo saugikliai

lyguslietuvoslaukai

Seime sukurta darbo grupė saugikliams kurti. Saugikliai neva tai skirti apsaugoti Lietuvos žemę nuo užsieniečių, tačiau patyrinėkite tuos saugiklius ir pamatysite, kad norima uždrausti žemę nusipirkti paprastiems Lietuvos žmonėms. O tai reiškia, kad naujų gyvenviečių negalėsime steigti, nes negalėsime nusipirkti žemės.

Štai vienas siūlomas saugiklis – žmogus, nesvarbu, lietuvis ar užsienietis, žemę pirkti galėtų tik tokiu atveju, jei prieš tai ne mažiau nei trejus metus vykdė žemės ūkio veiklą ir tvarkė buhalterinę apskaitą.

Reiškia pirkti žemę galės tik esami žemdirbiai, o naujokas iš miesto negalės jos nusipirkti. Kiti saugikliai irgi apriboja pirkimą – turi gyventi toje pat savivaldybėje, turi įsipareigoti dirbti tą žemę dešimt metų, t.y. deklaruosi ir arsi arba šienausi, bet negyvensi.

Taip pat, jei netyčia įtrauktų saugiklį, kad galima pirkti žemę tik iki hektaro dydžio – tas mūsų irgi negelbėtų, nes Lietuvoje tokių sklypų beveik nėra. Yra didesni sklypai, kuriuos galės nupirkti tik dirbantys ir dirbsiantys žemę ūkininkai.

Ekogyvenviečių ir giminės sodybų judėjimams tai reali grėsmė. Todėl mums visiems yra pirmas didžiulis pretekstas susivienyti, sekti kur link krypsta reikalai ir įtakoti Seimo ar kitų institucijų sprendimus mums reikiama kryptimi.

Mūsų nėra mažai ir susivienyję galime reikalauti pakeisti saugiklius į tokius, kad žemę galėtume pirkti mes, lietuviai, ir saugikliai netrukdytų steigti naujas ekogyvenvietes ir giminės sodybų gyvenvietes.

Todėl kviečiu visus susijungti. Pirma, jungiamės į susirašinėjimo el.paštais grupę – ekogyvenvietes@googlegroups.com (jei žinote kas dar neprisijungęs pasiūlykite arba duokite jo el.paštą). Antra, kas retai naudojasi internetu – palikite savo telefonus (ekogyvenvietes@gmail.com). Trečia, bręsta reikalas ir gyviems susitikimams. Sekite informaciją.

Plačiau apie saugiklius:
http://www.respublika.lt/lt/naujienos/liet…_apgaudinejami/

Laimis Žmuida

 1. Ramune
  2014-02-16 09:00

  Jau dabar po sausio pirmos dienos yra įvesti kažkokie pakeitimai. Perkam žemę, bet pardavėjas nunešęs dokumentus pas notarą pasakė, kad kažkokia pažyma reik siusti i Vilnių ir į žemę pirmiausiai pretenduoja valstybė, jei ji nenori tai siunčia užklausas kaimynams ir jie berods pasirašo, kad nepretenduoja, tada galėsim pirkti mes. Tai va jau beveik mėnesi laukiam, kita savaite turbut išsispręs. Jau atimta laisvė pasirinkti kaimyną. Tikimės, kad Braziukuose žemės neužsinorės valstybė, ar kaimynai. Kažkokiam straipsni skaičiau, kad gruodi buvo bumas žemes pirkimo. Dalis žmonių, kai parduoda žemę sako, man nesvarbu kas ją nupirks svarbu gerai moka.
  Pritariu Laimiui, kad susivienyti, sekti kur link krypsta reikalai ir įtakoti Seimo ar kitų institucijų sprendimus mums reikiama kryptimi.
  Nejau mes užsidarę pavieniui sodybose jausimės laimingi, kai aplinkui masiškai naikinama gamta, gyvūnai ir nori atimt galimybes ja puoselėti?

 2. Roland
  2014-02-16 18:19

  Paprasykit kad padovanotu 🙂

 3. Laima
  2014-02-17 17:53

  Šitie jų saugikliai,išugdys dar didesnę korupcija.Visų pirma pretenduoja valstybė ir tik tada ūkininkas stambus/anketoje reikalavimai tokie,kurie nurodo,kad mažam ūkininkėliui nevalia /Anketoje yra 11 punktu,t.y. reikalavimų pvz. 2-dokumentai,patvirtinantys praktinio ūkininkavimo patirtį ,5-Lietuvos arba užsienio juridinio asmens arba kitos užsienio organizacijos paskutinių metų metinis balansas ir pažyma apie žemės ūkio veiklos subjekto pajamas per praėjusius kalendor.metus ir kt. durni klausimai,kur internete yra visi duomenys,t.y.visi atsakymai į jų 11 klausimų/reikalavimų/ Čia jau prasideda baudžiavos laikai,kai TAUTA su savo turtu nebegali daryti ką nori. Mano nuomone čia konservatorių ir Li išmislas,tie kons.mausto TAUTA ir valdančiuosius,čia mano nuomonė
  Pagarbiai Laima

 4. Aiste
 1. No trackbacks yet.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: